Najhoršie počítačové vírusy, s akými sme sa mohli stretnúť

Odkedy sa verejne začali využívať počítače s pripojením na internet, prakticky odvtedy vzniká aj čoraz viac takzvaných internetových vírusov. Stiahnutie súboru s vlastnosťami vírusu na váš pevný disk určite nie je nič príjemné, ale aj v tomto prípade existuje viacero stupňov škodlivosti. Zatiaľ čo niektoré vírusy pôsobia skôr otravne a svojvoľne spúšťajú neznámy softvér, iné zasa výrazne spomaľujú počítač, niektoré získavajú vaše súkromné informácie či prihlasovacie heslá,…
niektoré vyradia počítač z prevádzky,… až po tie aktuálne najnovšie, kedy je opäť ďalší vírus odhalený! Šíri sa cez odkazy a dokáže narobiť riadnu zlobu a drzou cestou kradne majetok v podobe kryptomien. Je takmer nemožné, aby sa dali zhrnúť všetky internetové vírusy do jedného článku a preto sa zameriame na tie najhoršie či najzaujímavejšie, s akými sme zatiaľ mali tú „česť“ sa zoznámiť.

stetoskoúp7

Storm Wormsa radí k tým najhorším, nakoľko ide o „zombie“ vírus, či kategóriu „bot“ vírusov, čo znamená, že pokiaľ sa dostane do vášho počítača, respektíve na váš pevný disk, stane sa diaľkovým ovládačom pre jeho tvorcu, ktorý následne bude môcť svojvoľne operovať s vašim počítačom miesto vás. Nebezpečne rýchlo sa šíril cez maily a údajne sa ním nakazilo až niekoľko miliónov počítačov. Milióny počítačov sa tak mohli stať nástrojom v rukách tvorcu tohto vírusu.

Flameje nočnou morou pre každého, kto si stráži svoje súkromie. Nemyslím súkromie spojené s prezeraním internetu či obsahom pevného disku, ale súkromie reálne, nakoľko tento vírus dokáže zaznamenať a nahrávať súkromné hovory cez vstavaný mikrofón, takisto videohovory, komunikáciu cez Skype, dokonca svojvoľne spraviť a odolať screenshoty z vašej obrazovky.

data

FakePlayer– pokiaľ váš smartfón nemá ruského mobilného operátora, môžete si vydýchnuť. No aj tak sa pozrime na zákernosť tohto vírusu šíriaceho sa výrazne len po ruskej mobilnej sieti, pretože svojou zákernosťou si zmienku určite zaslúži. Podľa názvu a prevedenia sa zdá, že ide o aplikáciu pre Android, ktorá prehráva multimediálne súbory. No tento „prehrávač“ začne svojvoľne posielať SMS správy na rôzne čísla, ktoré majú spoločnú svoju krátku dĺžku. Za každú odoslanú SMS následne chodia neprimerane vysoké poplatky.